sk8 boty

22. března 2009 v 18:19 | rachel |  Sk8
- Bez speciálních skate bot se na skateboardu sice jezdit dá, ale jen špatně, na velmi amatérské úrovni (jsou samozřejmě zcela výjimeční jedinci, kteří to zvládnou, v jednom ze skat-videí jezdí špičkový přeborník na u-rampě dokonce bosý). Skate boty mají úplně plochý spodek podrážky, jejímž účelem je co nejlépe přilnout k povrchu prkna. Sklon podrážky - od špičky nahoru k patě - je vymyšlen a vyvinut tak, aby umožňoval ovládání prkna při skocích, kdy skejťák botami prkno zvedá do vzduchu. Bok boty by měl být z odolného materiálu, bota se často ohýbá a v tomto místě opotřebovává.
- Existují specializované značky skate bot, jako jsou DC, Adio, Etnies nebo DVS. Skate boty vyrábí i velké firmy jako Nike,Baťa apod. .Nedoporučuje se kupovat skate boty určené ke sportu na vietnamských a čínských tržištích.
- Ve skate-prodejnách je výběr velký.Drahžší boty vydrží hodně a jezdí se v nich opravdu dobře. U levnějších bot odchází většinou svršek boty,ale podrážka je dostatečně kvalitní. Svršek boty je lepší kožený, semišový se používáním při skateboardingu rychle roztrhá. Ale i kožený svršek si skejťáci často vyspravují páskou na koberce, vteřinovým lepidlem nebo tavným silikonem.

DC


Pro kluky:
Fallen
Adio
Etnies
Power
Globe
Osiris

DC

Pro holky:
Etnies
DVS

Globe:
Odessa

DC
Etnies
Roxy

Osiris
Adio
DVS
Ciarca
Power


Adio

Vans

DVS

Osiris
Lakai
Cormax

Fallen (tyhle boty jsou nic moc ale to je jedno =D )
Nike

DC
Globe
PowerAdio
DC

Globe
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama